Detailní program /předběžná verze k 25.10. 2017/
Vzdělávací akce je pořádaná dle Stavovského předpisu České lékařské komory č. 16.
6. kongres České gastroenterologické společnosti byl ohodnocen ČLK 16 kredity.
PROGRAMOVÝ PŘEHLED | DETAILNÍ PROGRAM |
Čtvrtek, 30. 11. 2017
07.15-08.15 | Snídaně s expertem I |
Sál Granit | |
1. | Fekální mikrobiální transplantace (FMT) |
P. Drastich (Praha) | |
Sál Beryl | |
2. | Terapeutická endosonografie |
V. Nosek (Jablonec nad Nisou) | |
Sál Diamant | |
08:30-12:00 | Zahájení kongresu a společná sekce |
Předsedající: | O. Urban (Ostrava), I. Vondrák (Ostrava), M. Lukáš (Praha), J. Lata (Ostrava), A. Tichá (České Budějovice) |
08.30-09.00 | Zahájení kongresu |
09.00-09.30 | Mařatkova přednáška |
Paradigma současné digestivní endoskopie | |
S. Rejchrt (Hradec Králové) | |
09.30-09.50 | Ocenění, čestná členství |
09.50-10.10 | Nejlepší gastroenterologický výzkum v ČR v roce 2017 |
Partial jejunal diversion using an incisionless magnetic anastomosis system: 1- year interim results in patients with obesity and diabetes |
|
E. Machytka (Ostrava) | |
10.10-10:40 | Přestávka na kávu |
Sál Diamant | |
10.40-12.00 | Výběr prezidenta kongresu: State-of-art |
Předsedající: | O. Urban (Ostrava), M. Lukáš (Praha) |
10.40-11.00 | How to optimize adenoma detection during colonoscopy? |
S. Cadoni (Iglesias, Itálie) | |
11.00-11.20 | Endoscopic treatment of ampulary neoplasia |
U. Arnelo ( Stockholm, Švédsko) | |
11.20-11.40 | Informovaný souhlas – nutné zlo, nebo právo pacienta a ochrana lékaře? |
J. Mach, R. Keil (Praha) | |
11.40-12.00 | Treatment of Hepatitis C by direct acting antiviral in Benin |
N. Kodjoh (Cotonou, Benin) | |
12.00-13.30 | Přestávka na oběd |
12.15-13.15 | E-posterová sekce 1 |
Předsedající: | J. Cyrany (Hradec Králové), T. Grega (Praha), Š. Šembera (Hradec Králové) |
Sál Diamant | |
13.30-15.00 | Intenzivní péče v gastroenterologii |
Předsedající: | P. Ševčík (Ostrava), J. Špičák (Praha), V. Adámková (Praha) |
13.30-13.50 | Sepse pro gastroenterology |
J. Máca (Ostrava) | |
13.50-14.10 | Hemoragický šok a léčba život ohrožujícího krvácení |
V. Černý (Ústí nad Labem) | |
14.10-14.30 | Akutní pankreatitida pohledem intenzivisty |
I. Satinský (Havířov) | |
14.30-14.50 | Antibiotická léčba v gastroenterologické intenzivní péči |
V. Adámková (Praha) | |
14.50-15.00 | Diskuse |
Sál Platinum | |
13.30-15.00 | Onkologie-kolorektální karcinom |
Předsedající: | M. Kopáčová (Hradec Králové), Š. Suchánek (Praha), J. Örhalmi (Hradec Králové) |
13.30-14.00 | State-of-art: Pilovité léze tračníku |
I. Tachecí (Hradec Králové) | |
14.00-14.20 | Kvalita koloskopie |
M. Kopáčová (Hradec Králové) | |
14.20-14.40 | Screening KRK v ČR - aktuální problémy a výzvy do budoucnosti |
Š. Suchánek (Praha) | |
14.40-15.00 | Transanální totální mesorektální excize a robotická resekce rekta vs. laparoskopický přístup |
J. Örhalmi (Hradec Králové) | |
Sál Gold | |
13.30-15.00 | Volná sdělení I: Endoskopie I |
Předsedající: | R. Keil (Praha), P. Drastich (Praha) |
13.30-13.42 | Duodenální postižení u pacientů s familiární adenomovou polypózou - desetiletá zkušenost centra |
J. Cyrany (Hradec Králové) | |
13.42-13.54 | Endoskopická „full-thickness“ resekce tlustého střeva - analýza souboru 24 pacientů |
P. Falt (Ostrava) | |
13.54-14.06 | Komplikace perkutánní endoskopické gastrostomie a jejich řešení |
P. Kohout (Praha) | |
14.06-14.18 | EUS navigované drenáže s novými stenty ECE-LAMS (electrocautery-enhanced lumen-apposing metal stent) |
V. Nosek (Jablonec nad Nisou) | |
14.18-14.30 | Endosonograficky navigovaná drenáž pankreatických kolekcí: vlastní zkušenost |
P. Mačinga (Praha) | |
14.30-14.42 | Endoskopická léčba leaku po bariatrické operaci pomocí SEMS – série 18 pacientů |
M. Kliment (Berlín, Německo) | |
14.42-14.54 | Digitalna cholangioskopia v manažmente biliopankreatických ochorení: analýza výsledkov z ČR a SR |
R. Husťak (Trnava, Slovensko) | |
15.00-15.30 | Přestávka na kávu |
Sál Diamant | |
15.30-17.00 | Pankreas a žlučové cesty |
Předsedající: | M. Zavoral (Praha), M. Ryska (Praha), M. Loveček (Olomouc) |
15.30-15.45 | Současné možnosti časné diagnostiky karcinomu pankreatu |
M. Zavoral (Praha) | |
15.45-16.00 | Aktuální stav chirurgické léčby karcinomu pankreatu v ČR |
M. Loveček (Olomouc) | |
16.00-16.15 | Přínos CHRT u borderline karcinomu pankreatu |
L. Petruželka (Praha) | |
16.15-16.30 | Jsme připraveni na chirurgickou léčbu prekurzorových lézí? |
M. Ryska (Praha) | |
16.30-16.45 | Karcinom žlučníku – jak postupovat v závislosti na stagingu? |
Z. Kala (Brno) | |
16.45-17.00 | Klatskinův tumor – co je důležité pro gastroenterologa? |
F. Bělina (Praha) | |
Sál Platinum | |
15.30-17.00 | Aktuální témata v gastroenterologii |
Předsedající: | Z. Zádorová (Praha), F. Závada (Příbram), T. Hucl (Praha) |
15.30-15.50 | Management of esophageal cancers, towards the end of controversy between gastroentologists, onologists and surgeons |
L. Bedenne (Dijon, Francie) | |
15.50-16.05 | Nové pohledy na chronickou pankreatitidu |
P. Dítě, M. Blaho, A.Vašura (Ostrava) | |
16.05-16.20 | Současný výskyt autoimunitní pankreatitidy a karcinomu pankreatu |
T. Hucl (Praha) | |
16.20-16.40 | Detekce sporadického karcinomu pankreatu - čas ke změně |
P. Frič (Praha) | |
16.40-16.55 | Endoskopická intervence u akutní pankreatitidy |
M. Kliment (Berlín, Německo) | |
16.55-17.10 | Manažment pacienta s primárnou sklerotizujúcou cholangitídou z pohľadu endoskopistu |
E. Veseliny (Košice, Slovensko) | |
Sál Gold | |
15.30-17.00 | Volná sdělení II: Hepatologie |
Předsedající: | K. Lukáš (Praha), J. Cyrany (Jičín, Hradec Králové), S. Fraňková (Praha) |
15.30-15.42 | Enhanced liver fibrosis test accurately discriminates advanced stage of fibrosis in HCV Patients |
R. A. Zayed (Cairo, Egypt) | |
15.42-15.54 | Genetic variations in DNA repair genes (XRCC1, 3 & 7) and the susceptibility to hepatocellular carcinoma |
M. Khorshied (Cairo, Egypt) | |
15.54-16.06 | Léčba rekurentní HCV infekce u pacientů po transplantaci jater v éře přímo působících antivirotik |
S. Fraňková (Praha) | |
16.06-16.18 | Paritaprevir/ritonavir, ombitasvir a dasabuvir u chronické HCV infekce genotyp 1b a cirhózy jater |
J. Šperl (Praha) | |
16.18-16.30 | Hyponatremie a poruchy acidobazické rovnováhy u jedinců s ascitickou cirhózou jater |
H. Gottfriedová (Praha) | |
16.30-16.42 | Neinvazivní diagnostika jaterní fibrózy u pacientů s diabetem mellitem 2. typu v běžné praxi |
K. Dvořák (Liberec) | |
16.42-16.54 | Fibro-mark: A panel of accurate laboratory parameters for the identification of significant fibrosis in patients with chronic hepatitis C |
D. Omran (Cairo, Egypt) |
Pátek, 1. 12. 2017
07.15-08.15 | Snídaně s expertem II |
Sál Beryl | |
3. | Digitální cholangioskopie a pankreatoskopie |
U. Arnelo, O. Urban (Stockholm, Švědsko; Ostrava) | |
Sál Granit | |
4. | Nové koloskopické techniky |
P. Falt (Ostrava) | |
Sál Diamant | |
08.30-10.00 | Obezita |
Předsedající: | E. Machytka (Ostrava), P. Holéczy (Ostrava), V. Nosek (Jablonec n.N.) |
08.30-08.35 | Úvod, přehled problematiky |
E. Machytka (Ostrava) | |
08.35-09.00 | Endoscopic treatment of Obesity: State-of-art |
J. Devière (Brusel, Belgie) | |
09.00-09.20 | Současná bariatrie z pohledu obezitologa a diabetologa |
M. Haluzík (Praha) | |
09.20-09.40 | Novinky v metabolické chirurgii |
P. Holéczy (Ostrava) | |
09.40-10.00 | Endoskopická léčba komplikací bariatrické chirurgie |
V. Nosek (Jablonec nad Nisou) | |
Sál Platinum | |
08.30-10.00 | Tenké střevo a mesenterium |
Předsedající: | M. Kopáčová (Hradec Králové), Ľ. Jurgoš (Bratislava), M. Oliverius (Praha) |
08:30-08:48 | Indikácie na enterobiopsiu pri podozrení na celiakiu. Odporúčania a vlastné skúsenosti |
Ľ. Jurgoš (Bratislava, Slovensko) | |
08:48-09:06 | Desmoidní tumory |
P. Mináriková (Praha) | |
09:06-09:24 | Syndrom krátkého střeva a intestinální selhání |
I. Tachecí (Hradec Králové) | |
09:24-09:42 | Transplantace tenkého střeva |
M. Oliverius (Praha) | |
09:42-10:00 | Diskuse |
Sál Gold | |
08.30-10.00 | Hepatologie |
Předsedající: | R. Brůha (Praha), L. Vítek (Praha) |
08.30-08.50 | Laboratorní diagnostika cholestatických jaterních chorob |
L. Vítek (Praha) | |
08.50-09.10 | Toxicita léků u jaterní cirhózy |
J. Šperl (Praha) | |
09.10-09.30 | Potřebujeme jaterní biopsii? |
R. Brůha (Praha) | |
09.30-09.50 | Screening a rizikové faktory HCC |
S. Fraňková (Praha) | |
Sál Diamant | |
10.10-11.40 | Plenární schůze ČGS |
11.40-13.00 | Přestávka na oběd |
11.45-12.45 | E-posterová sekce 2 |
Předsedající: | J. Cyrany (Hradec Králové), R. Kroupa (Brno), R. Procházka (Jablonec nad Nisou) |
Sál Diamant | |
13.00-14.15 | Digestivní endoskopie |
Předsedající: | S. Rejchrt (Hradec-Králové), P. Vítek (Frýdek-Místek), E. Veseliny (Košice) |
13.00-13.15 | Doporučené postupy ČGS ČLS JEP pro endoskopickou cholangiopankreatoskopii |
P. Vítek (Frýdek-Místek) | |
Nejčastější chyby v endoskopii | |
13.15-13.30 | Horní endoskopie |
J. Cyrany (Jičín, Hradec Králové) | |
13.30-13.45 | Koloskopie |
P. Falt (Ostrava) | |
13.45-14.00 | ERCP |
S. Rejchrt (Hradec Králové) | |
14.00-14.15 | EUS |
M. Kliment (Berlín, Německo) | |
Sál Platinum | |
13.00-14.30 | Novinky a zajímavosti ve vzdělávání a odborné praxi českých gastroenterologických a hepatologických sester |
Předsedající: | A. Tichá (České Budějovice), A. Baloghová (Praha), M. Gabrielová (Zlín) |
13.00-13.03 | Zahájení |
A. Tichá (České Budějovice) | |
13.03-13.11 | ČAS, změny ve vzdělávání sester |
A. Tichá (České Budějovice) | |
13.11-13.19 | Edukace pacientů grant |
M. Kyanková (Brno) | |
13.19-13.27 | Léčba obezity endobarriérem |
J. Lávičková (Praha) | |
13.27-13.35 | Transmurální endoskopie pohledem sestry |
L. Válková (Ostrava) | |
13.35-13.43 | Spy Glass a jeho využití |
P. Bašová (Jablonec nad Nisou) | |
13.43-13.51 | Výživa u IBD pacientů |
N. Homzová (Praha) | |
13.51-13.59 | Co probiotika a kolorektální karcinom? |
P. Absolonová, J. Staňková (Brno) | |
13.59-14.07 | Úloha sestry při submukózní endoskopii ( POEM, G-POEM a STER) |
E. Fiedorová (Praha) | |
14.07-14.15 | Kolonická kapsle – naše poznatky |
P. Hnátová, J. Folttiny (Praha) | |
14.15-14.23 | Terapie dehiscence anastomosy po nízké resekci rekta metodou EndoSponge |
K. Kahánková (Frýdek-Místek) | |
14.23-14.30 | Závěr - diskuze |
Sál Gold | |
13.00-14.15 | Volná sdělení III: Chirurgie, Varia |
Předsedající: | P. Dítě (Ostrava), D. Kohoutová (Londýn, Hradec Králové) |
13.00-13.12 | Resekce jícnu, pooperační výsledky |
J. Šafránek (Plzeň) | |
13.12-13.24 | Mimojícnové projevy refluxní nemoci jícnu – výsledky antirefluxní chirurgické léčby |
V. Drahoňovský (Praha) | |
13.24-13.36 | Možnosti chirurgické léčby ampulárního adenokarcinomu |
L. Kunovský (Brno) | |
13.36-13.48 | Jícnové funkce u kriticky nemocných a zdravých osob: efekt metoklopramidu |
K. Balihar (Plzeň) | |
13.48-14.00 | Možnosti vyšetření motility žaludku u diabetiků - EGG, scintigrafie či motilitní kapsle? |
J. Šťovíček (Praha) | |
14.00-14.12 | Prevalence of Helicobacter pylori in patients admitted in digestive disease center in Cotonou |
R. Kpossou (Cotonou, Benin) | |
Sál Diamant | |
14.30-16.00 | Chirurgie gastrointestinálního ústrojí |
Předsedající: | Z. Kala (Brno), M. Ryska (Praha), J. Šimša (Praha) |
14.30-14.45 | Karcinom pankreatu - problém chirurga? |
M. Ryska (Praha) | |
14.45-15.00 | Karcinom žaludku - současná diagnostika a léčba |
J. Šimša (Praha) | |
15.00-15.15 | Jaterní metastázy kolorektálního karcinomu |
V. Třeška (Plzeň) | |
15.15-15.30 | Jaterní metastázy ne-kolorektálních tumorů |
M. Oliverius (Praha) | |
15.30-15.45 | Karcinom rekta - intersfinkterické resekce a TaTME |
Z. Kala (Brno) | |
15.45-16.00 | Karcinom rekta - klasicky, laparoskopicky či roboticky? |
M. Škrovina (Nový Jičín) | |
Sál Platinum | |
14.45-16.15 | Idiopatické střevní záněty - I. Část: Workshop Pracovní skupiny IBD: Doporučení pro léčbu IBD kortikoidy a imunosupresivy |
Předsedající: | M. Lukáš (Praha), M. Bortlík (Praha), M. Konečný (Olomouc) |
14.45-15.05 | State-of-art |
E. Stange (Německo) | |
15.05-15.20 | Systémové kortikoidy |
P. Falt (Ostrava) | |
15.20-15.35 | Topické a lokální kortikoidy |
L.Hrdlička (Praha) | |
15.35-15.50 | Thiopuriny |
I. Mikoviny Kajzrlíková (Frýdek-Místek) | |
15.50-16.05 | Metotrexát a kalcineurinové inhibitory |
T. Douda (Hradec Králové) | |
16.05-16.15 | Diskuse |
Sál Gold | |
14.30-16.00 | Sekce mladých gastroenterologů: Videem dokumentovaná sdělení |
Předsedající: | B. Pipek (Ostrava), D. Ďuricová (Praha), Martin Lukáš (Praha) |
14.30-14.42 | Impedance jícnu |
Š. Konečný (Brno) | |
14.42-14.54 | Endoskopická diagnostika Barrettova jícnu |
J. Král (Praha) | |
14.54-15.06 | Vyšetření na přítomnost H. pylori |
T. Grega (Praha) | |
15.06-15.18 | Chromodiagnostika v horním GIT |
A. Buriánová (Havířov) | |
15.18-15.30 | Endoskopická polypektomie |
M. Štěpán (Ostrava) | |
15.30-15.42 | Chromodiagnostika při koloskopii |
P. Klvaňa ml. (Frýdek-Místek) | |
15.42-15.54 | Kapslová enteroskopie |
Š. Šembera ( Hradec Králové) | |
16.00-16.30 | Přestávka na kávu |
Sál Diamant | |
16.30-18.00 | ESGE meets CGS: How to do good quality endoscopy |
Předsedající: | T. Hucl (Prague), O. Urban (Ostrava) |
16.30-16.50 | Quality measures for upper GI |
M. Areia (Portugal) | |
16.50-17.10 | Quality measures for lower GI |
C. Hassan (Italy) | |
17.10-17.30 | Quality measures for ERCP/EUS |
K. Oppong (United Kingdom) | |
17.30-17.50 | Quality measures in endoscopy: the local perspective |
S. Rejchrt (Czech Republic) | |
17.50-18.00 | Discussion |
Sál Platinum | |
16.45-18.15 | Onemocnění jícnu |
Předsedající: | V. Procházka (Olomouc), Č. Neoral ( Olomouc), D. Kohoutová (Londýn, Hradec Králové) |
16.45-17.00 | Jak v současnosti diagnostikovat a léčit achalázii jícnu |
Z. Vacková (Praha) | |
17.00-17.15 | Refluxní choroba jícnu - klasifikace, diagnostika a léčba |
V. Procházka (Olomouc) | |
17.15-17.30 | Barrettův jícen a časný karcinom jícnu - diagnostika a léčba |
J. Krajčíová (Praha) | |
17. 30-17.45 | Karcinom jícnu - up to date |
R. Aujeský, Č. Neoral (Olomouc) | |
17. 45-18.00 | Úspěšnost ablační terapie neoplázií asociovaných s Barrettovým jícnem |
D. Kohoutová (Londýn, Hradec Králové) | |
Sál Gold | |
16.30-18.00 | Volná sdělení IV: IBD |
Předsedající: | V. Mandys (Praha), T. Douda (Hradec Králové) |
16.30-16.42 | Clostridium difficile u IBD pacientů |
L. Kučerová (Brno) | |
16.42-16.54 | Monitorování farmakokinetiky biologik u pacientů s IBD |
P. Svoboda (Ostrava) | |
16.54-17.06 | Metotrexát v léčbě ISZ - analýza 4-letých zkušeností |
L. Prokopová (Brno) | |
17.06-17.18 | Prevalence anemie u pacientů s IBD na pracovišti okresního typu |
M. Liberda (Valašské Meziříčí) | |
17.18-17.30 | Český registr IBD pacientů léčených biologiky: výsledky prvního roku |
M. Bortlík (Praha) | |
17.30-17.42 | 2000j D vitaminu denně je optimální substituční dávka pro osoby s IBD |
V. Kojecký (Zlín) | |
17.42-17.54 | Výsledky těhotenství u pacientek s IBD léčených biosimilárním infliximabem |
M. Kolář (Praha) |
Sobota, 2. 12. 2017
Sál Diamant | |
08.30-10.00 | Workshop Sekce ambulantních gastroenterologů: Tandemová sdělení (úvod nebo kazuistika + expertní přednáška) |
Předsedající: | L. Hrdlička (Praha), M. Pročke (Praha), T. Vaňásek (Hradec-Králové) |
08.30-08.55 | PPI – indikace a rizika dlouhodobého podávání |
Úvod: T. Vaňásek (Hradec Králové) | |
Expertní přednáška: J. Špičák (Praha) | |
08.55-09.20 | H. Pylori – „what´s new ?“ – indikace, eradikační režimy |
Úvod: M. Pročke (Praha) | |
Expertní přednáška: I. Tachecí (Hradec Králové) | |
09.20-09.45 | Limity terapeutické endoskopie v ambulantním GE provozu |
Úvod: L. Hrdlička (Praha) | |
Expertní přednáška: P. Vítek (Frýdek-Místek) | |
Sál Platinum | |
08.30-10.00 | Videomaraton |
Předsedající: | M. Kopáčová (Hradec Králové), T. Hucl (Praha), P. Falt (Ostrava) |
08.30-08.37 | Endosonograficky asistovaná biliární drenáž - rendezvous techniky |
P. Vítek, J. Kuchař, I. Mikoviny Kajzrlíková, J. Chalupa (Frýdek-Místek) | |
08.37-08.44 | Cirkulární endoskopická submukózní disekce jícnu - provedení, účinnost a řešení striktur |
Z. Rábeková, J. Krajčiová, J. Malušková, M. Kollár, J. Špičák, J. Martínek J. (Praha) | |
08.44-08.51 | POEM a G-POEM v rámci jednoho zákroku u pacientky se současnou achalázií a gastroparézou |
D. Erhartová, Z. Rábeková, Z. Vacková, J. Špičák, J. Martínek (Praha) | |
08.51-08.58 | Endosonograficky navigovaná drenáž abscesu Douglasova prostoru |
J. Kuchař, P. Vítek, M. Chrostek (Frýdek-Místek) | |
08.58-09.05 | Aortoenterální píštěl |
Š. Šembera, D. Zimandlová, S. Rejchrt, M. Kopáčová (Hradec Králové) | |
09.05-09.12 | Kombinace endoskopické slizniční resekce a "full-thickness" resekce v léčbě adenomu ascendens s příznakem "non-liftingu" |
P. Falt, O. Urban (Ostrava) | |
09.12-09.19 | Endoskopická submukózní disekce ektopické sliznice žaludku v rektu |
R. Keil, J. Schwarz (Praha) | |
09.19-09.26 | Rektální tonzila |
L. Douda, I. Tachecí, R. Repák, K. Kamarádová (Hradec Králové) | |
09.26-09.33 | Obturující santorinolitáza - neobvyklé endoskopické řešení |
L. Dolejší, V. Nosek (Jablonec nad Nisou) | |
09.33-09.40 | Endoskopická polypektomie velkého adenomu z Brunnerových žlázek duodena |
I. Lerchová, Z. Gattnarová (Ostrava) | |
09.40-09.47 | Endoskopická terapie symptomatické retroperitoneální cysty stentem Hot Axios |
V. Zoundjiekpon, V. Nosek, O. Urban (Ostrava, Jablonec nad Nisou) | |
09.47-09.54 | Komplexní přístup k maligní stenoze podjaterní krajiny |
M. Kraus, P. Kovala, J. Vrána, M. Kremer, J. Kancnýř (Ostrava) | |
09.54-10.01 | Využití hybridní APC k ablaci Barrettova jícnu |
J. Šťovíček (Praha) | |
Sál Gold | |
08.30-10.00 | Volná sdělení V: Endoskopie II |
Předsedající: | I. Mikoviny Kajzrlíková (Frýdek-Místek), V. Kojecký (Zlín) |
08.30-08.42 | Možnosti využití hybridního APC v léčbě Barrettova jícnu |
M. Dastych (Brno) | |
08.42-08.54 | Využití flexibilní endoskopie k detekci aspirace v akutním stádiu po CMP u pacientů s dysfagií |
G. Solná (Ostrava) | |
08.54-09.06 | Endoskopická a chirurgická léčba high-risk časných karcinomů jícnu |
M. Kollár (Praha) | |
09.06-09.18 | Podání mukolytického roztoku před gastroskopií - dvojitě zaslepená, randomizovaná studie |
M. Hanousek (Ostrava) | |
09.18-09.30 | Dlouhodobé výsledky perorální endoskopické myotomie (POEM) u achalázie |
Z. Rábeková (Praha) | |
09.30-09.42 | Konfokální laserová endomikroskopie v diagnostice lézí jícnu a žaludku |
J. Krajčíová (Praha) | |
10.00-10.30 | Přestávka na kávu |
Sál Diamant | |
10.30-12.00 | Idiopatické střevní záněty - II. Část: Kasuistiky |
Předsedající: | M. Lukáš (Praha), Z. Šerclová (Praha) |
Karcinom u idiopatických střevních zánětů: State-of-art | |
V. Mandys (Praha) | |
Kasuistiky | |
Sál Platinum | |
10.30-12.00 | Funkční poruchy gastrointestinálního ústrojí |
Předsedající: | J. Koželuhová (Plzeň), J. Dolina (Brno) |
10.00-10.15 | Funkční onemocnění anorekta - diagnostika a léčba aneb je biofeedback účinný a dostupný? |
J. Koželuhová (Plzeň) | |
10.15-10.30 | Dietoterapie - móda, byznys nebo účinná léčba? |
P. Kohout (Praha) | |
10.30-10.45 | Jaký je nejúčinnější lék pro pacienta se syndromem dráždivého střeva? |
A. Hep (Brno), J. Dolina (Brno) | |
10.45-11.00 | Globus, funkční pyróza a funkční dysfagie - existují vůbec a jak na ně? |
Z. Vacková (Praha) | |
11.00-11.15 | Panelová diskuze |
Sál Gold | |
10.30-12.00 | Volná sdělení VI: Endoskopie III |
Předsedající: | J. Cyrany (Hradec Králové), I. Líbalová (Praha), O. Urban (Ostrava) |
10.30-10.42 | Kolonické dekomprese v běžné praxi |
I. Mikoviny Kajzrlíková (Frýdek-Místek) | |
10.42-10.54 | Specifická kompozice střevní mikrobioty u primární sklerózující cholangitidy a ulcerózní kolitidy |
L. Bajer (Praha) | |
10.54-11.06 | Konverzní faktor pro odhad ADR z PDR se liší s ohledem na indikaci kolonoskopie a pohlaví |
G. Vojtěchová (Praha) | |
11.06-11.18 | Intestinální slizniční mikrobiom a produkce bakteriocinů u kolorektálních neoplázií |
D. Kohoutová (Londýn, Hradec Králové) | |
11.18-11.30 | Efektivita endoskopické léčby obezity pomocí intragastrických balonů v prostředí privátního zařízení |
M. Lukáš jr. (Praha) | |
11.30-11.42 | Endoskopická pyloromyotómie (G-POEM) v léčbě refraktérni gastroparézy – vlastní zkušenosti |
R. Husťak (Trnava, Slovensko) | |
11.42-11.54 | On site cytologie pankreatu EUS FNA – výsledky jedenáctileté spolupráce |
P. Hurník (Ostrava) | |
Sál Diamant | |
12.00-12.15 | Ukončení kongresu |
Předsedající: | O. Urban (Ostrava), M. Lukáš (Praha) |